وِشکو هدایای تبلیغاتی ، حکاکی لیزر، چاپ صنعتی تامپو ،چاپ سابلیمیشن

هدایای تبلیغاتی مفید

هدایای تبلیغاتی مفید چیست ؟

خوب است به کسی که به موفقیت تجارت شما کمک کرده هدایای تبلیغاتی مفید بدهید. انتخاب هدایایی برای کارمندان، تامین کنندگان خدمات، ارباب رجوع ها و مشتریان در فصل تعطیلات و یا در هر زمان دیگری از سال به شما احساس بزرگی می دهد.

اما واقعیاتی را فراموش نکنید. سوال بزرگ این است که : چقدر باید برای هدایای تبلیغاتی مفید تجاری هزینه کنید؟ این موضوع در درجه اول به موارد زیر بستگی دارد: بودجه هدیه تبلیغاتی شما چقدر است؟ چند نفر دریافت کننده در لیست هدایای تبلیغاتی شما قرار دارند؟

و چه کسی در لیست شما حضور دارد و رابطه او با شما و تجارتتان چیست؟ ملاحظات دیگری از قبیل اعتقادات ملی در زمینه عید نوروز نیز وجود دارد. برای مثال آیا دریافت کننده هدیه، عید نوروز را جشن می گیرد؟ نسبت به میزان حساس بودن به دادن هدیه نوروزی ، کارت تبریک سال نو می تواند اثرگذار باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این بحث به آداب دادن هدایای تبلیغاتی مفید یا هدایای تجاری مراجعه کنید. بعضی از شرکت ها و سازمان ها در بیان ارزش هدایایی همچون هدایای تبلیغاتی مفید که کارمندانشان حق دریافت آن را دارند، سیاست هایی دارند. از دریافت هدیه ای خارج از آن باید امتناع گردد. بیایید این سوال را که چقدر باید بابت هدایای تجاری ( هدایای تبلیغاتی مفید ) هزینه کرد را به مراحلی تقسیم بندی کنیم.

مرحله ۱ درنظر گرفتن بودجه ای کلی برای هدیه گام اول می باشد .

به طور تقریبی چقدر در توان شماست که بابت هدایای تعطیلات هزینه کنید؟ ممکن است شما تاجر سخاوتمندی در دنیا باشید ولی به هر حال باید یک کسب و کار را بچرخانید. راز تجارت خوب در اختصاص بودجه است. نمونه ای از بودجه هدایا می تواند مانند موارد زیر باشد:

– ۲ میلیون تومان برای ارباب رجوع ها و مشتریان

– ۱ میلیون تومان برای تامین کننده خدمات و کالا

ارقام ذکر شده در بالا تنها یک مثال است. این اعداد به هیچ وجه توصیه نمی شود و یا به طور متوسط برای کسب و کارهای کوچک بکار می رود. در عوض، برای شما شروع خوبی است که در مورد میزان استطاعت خود فکر کنید. بودجه شما، چارچوب شما در تهیه لیست هدیه تان است. با تنظیم جلوتر بودجه، به احتمال زیاد شما کمتر افراط خواهید کرد. همین الان تصمیم بگیرید که چقدر می توانید صرف کل هدایای تبلیغاتی مفید و تجاری خود کنید. همیشه می توانید مقدار بودجه خود را اصلاح کنید – فقط از جایی شروع کنید. برای هر دسته بودجه خود را یادداشت کنید.

گام ۲ تهیه کردن لیستی از دریافت کننده های هدایای تبلیغاتی مفید

پس از آن شما باید به این موضوع بپردازید که چه تعداد از مشتریان، کارکنان و ارائه دهندگان خدمات را واقعاً در اختیار دارید. و این موضوع ممکن است به نوع کسب و کار شما بستگی داشته باشد. به عنوان مثال در یک کسب و کار خرده فروشی، امکان هدیه دادن به تک تک مشتریان ممکن است وجود نداشته باشد. ممکن است مشتریان شما صدها یا هزاران نفر باشند. در آن صورت، برای ایده های جایگزین باید راهکار های نوین را پیدا کنید . با تهیه فهرستی از افرادی که قصد دارید به آن ها هدیه بدهید شروع کنید. همه اسامی را یادداشت کنید. این یک گام بسیار مهم است. چرا؟ دو دلیل وجود دارد. اولاً، احتمال این که کسی را فراموش کرده باشید کم می شود. حافظه انسان می تواند غیر قابل اعتماد باشد. فراموش کردن حتی یک کارمند می تواند احساسات سختی در او ایجاد کند. و یا به طور ناگهانی درزمانی خاص به خاطر می آورید که مهم ترین مشتری خود را فراموش کردید و این موضوع می تواند در شما پریشانی استرس زایی در آخرین لحظه به وجود آورد.

مورد دوم این که، دقیق تر خواهید بود. به عنوان مثال، اگر مشتری کسب و کار دیگری باشد، ممکن است با چند نفر سر و کار داشته باشید. ممکن است بخواهید به هر فردی هدیه دهید، حتی اگر به لحاظ فنی تنها یک مشتری باشد. هر فرد را یادداشت کنید – نه فقط نام مشتری. هنگامی که لیستی از هر دریافت کننده با نام آن ها تهیه کردید، بسیار ساده تر می شود که بودجه خود را بین هر دریافت کننده تقسیم کنید.

مرحله ۳: مبلغ را به ازای هر دریافت کننده انتخاب کنید

اکنون زمان آن است که تصمیمی درباره مبلغ هر هدیه به ازای هر دریافت کننده اتخاذ کنید – و شروع به فیلدینگ ایده های هدیه کنید – یک بار دیگر، همه چیز را بنویسید. در فهرست دریافت کنندگان هدیه تبلیغاتی ، در کنار هر نام، یادداشت کنید که چه مقدار هزینه برای آن در نظر گرفته اید. همچنین، ایده های هدیه خاص را سریعاً یادداشت کنید. نوشتن بررسی همه چیز را آسان تر می سازد و از این طریق از عادل بودن شما اطمینان حاصل می گردد. منظور از عادل بودن چیست؟ خب، در این مرحله شما تصمیم گیری های مهمی دارید. آیا شما قصد دارید همان مقدار هزینه بابت هر فرد در همان دسته را دارید – یا مقادیر دیگری؟ آیا شما قصد دادن هدیه استانداردی برای گروه دارید، و یا هدیه های مختلف به هر فرد؟ قوانین محکم و سریعی وجود ندارد. اما در اینجا چیز های مهمی وجود دارد که در مورد آن ها فکر کرد.

• مشتریان – اگر شما ۲ میلیون تومان برای هدیه دادن به مشتری اختصاص داده، و ۱۵ مشتری داشته باشید، ممکن است تصمیم گرفته باشید که برای هر نفر ۱۳۰ هزار تومان صرف کنید. از سوی دیگر، برخی از صاحبان کسب و کار مبلغ بیشتری در مورد بهترین مشتریان خود صرف می کنند. رویهم رفته، اگر یک مشتری ۳۰۰ هزار تومان سود خالص به همراه داشته باشد،آیا ارزشش به اندازه مشتری همان به کسب و کاری است که ۱۲ میلیون تومان سود به ارمغان آورده است؟ شما باید از مشتری دوم خیلی بیشتر تشکر به عمل آورید.

• ارائه دهندگان خدمات – احتمالا به کسانی که خدمات مهم بیشتری به کسب و کار شما ارایه کردند بیشتر ارزش تقدیر خواهند داشت. همچنین، میزان پول نقد “مرسوم” برای صنایع خاص یا با نقش ارائه دهنده وجود دارد، و این می تواند راهنمای شما باشد.

کارکنان – اگر شما هدیه ملموسی را به کارکنان بدهید، دادن هدیه های مختلف به هر نفر حیله گرانه است. اکثر کارفرمایانی که هدیه می دهند، ترجیح می دهند که هدیه استانداردی به گروهی بدهند (اغلب هدیه غذا و یا کارت های هدیه). دلیلش این است که، اگر شما به بیشتر کارکنان سبد مواد غذایی ۱۰۰ هزار تومانی بدهید، سخت است با موفقیت به یکی از آنها یک گجت الکترونیکی ۳۰۰ هزار تومانی بدهید. کارکنان یادداشت ها را مقایسه می کنند. به برخی ضربه وارد می شود – بدون توجه به این که شما چگونه آن را توجیه می کنید. از سوی دیگر، پاداش نقدی به کارکنان، داستانی متفاوت است. کارفرمایان اغلب پاداش های مختلفی به کارکنان مختلف می دهند. دلیلش این است که پاداش واقعا وسیله جبران است و معمولا محرمانه نگه داشته می شود.

معمولا هر کس می خواهد بداند که رنج هزینه معمول برای هدایای تبلیغاتی مفید یا تجاری یا هدایای تبلیغاتی چقدر است؟ هیچ کس نمی خواهد هدیه ای که می دهد ارزان به نظر برسد. تعمیم آن سخت است. مقدار “معمولی” به طور مشخص وجود ندارد. هدیه ی مواد غذایی (نمونه گیر قهوه و یا جعبه شکلات) و یا یک گیاه زنده ( ارکیده) اغلب در این محدوده قرار می گیرد. خلاف این رنج، بهتر است از هدایایی که بیش از حد گران قیمت هستند (با ارزش ۱۰۰ هزار تومان به بالا ) به جز در موارد نادر جلوگیری گردد. این کار ممکن است دریافت کننده را ناراحت کند. در اینجا دلیل دیگری برای جلوگیری از دادن هدایای تبلیغاتی مفید گران قیمت عنوان می شود. دریافت کننده ممکن است محدودیتی برای آنچه آنها مجاز به دریافتش هستند دارد.

به عنوان مثال، سیاست بسیاری از شرکت های بزرگ، منع کارکنان خود از پذیرش هدایای تجاری با ارزش بیش از ۱۰۰ هزار تومان است. همین دلیل به تنهایی کفایت می کند که برخی از صاحبان کسب و کار کوچک، ارزش هدیه ای که به مشتریان می دهند را به کمتر از ۱۰۰ هزار تومان محدود کنند.

جایگزین های هدیه تبلیغاتی یا هدایای تجاری

هدایای تبلیغاتی مفید

اگر شما کسب و کاری را اداره کنید که مشتریان و یا ارباب رجوع های بسیاری دارد، هدیه دادن به هر فرد ممکن است غیر عملی باشد. یا ممکن است ضرورت اقتصادی طوری ایجاب کند که شما را به چیزی غیر از هدیه سوق دهند. به عنوان مثال، بیایید این طور بگوییم که شما یک فروشگاه خرده فروشی را اداره می کنید. شما به صدها یا هزاران نفر از مشتریان در طول سال می فروشید، و ممکن است حتی همه آنها را نشناسید. دادن هدیه ای منحصر به فرد به هر یک از مشتریان واقع بینانه نیست. جایگزین هدیه می تواند تنها بلیط باشد. برخی از جایگزین های هدیه عبارتند از:

• اگر یک کسب و کار خرده فروشی را اداره می کنید، می توانید آن را به یک رویداد بازاریابی نیز تبدیل کنید. به سادگی از چند هفته قبل آن را در برنامه قرار دهید. دعوت نامه ای برای هر مشتری که در لیست ایمیل شما قرار دارد بفرستید. و یا اگر استطاعت آن را دارید، یک آگهی در روزنامه محلی چاپ کرده و یا دعوت نامه ها را با استفاده از خدمات پستی مستقیم ارسال کنید. بودجه معمول برای اینکار تقریبا ۱۰۰ هزار تومان به ازای ۵۰ نفر می باشد.

• کوپن تخفیف ویژه – این گزینه خوبی برای کسب و کار تجارت الکترونیک است. به سادگی به عنوان یک تشکر، یک کوپن تخفیف ویژه به مشتریان قدیمی خود بدهید. بودجه تخفیف معمول در حدود ۱٫۵ میلیون تومان به بالا است

 کلمات کلیدی : لیوان سرامیکیپاور بانک تبلیغاتی خودکار فلزی تبلیغاتی

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

امنیت * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.